Aktuality

Naše Aktuality


Prieskum MPaRV SR : Aké sú potreby financovania vašej spoločnosti ?

12.06.2019

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s Európskou investičnou bankou a spoločnosťou PwC realizujú prieskum financovania slovenského poľnohospodárstva, potravinárstva a lesníctva, ktorého cieľom je zistiť súčasné potreby financovania nášho sektora a jeho problémy s financovaním. Vďaka výsledkom prieskumu bude môcť Európska investičná banka priniesť na slovenský trh nové možnosti financovania sektora. Pomenujme potreby financovania vyplnením tohto dotazníka.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA : Slovenské bitúnky majú obavu o svoju dobrú povesť

23.05.2019

Ako správne nakladať s chorými či zranenými hospodárskymi zvieratami ? Na jednej strane sú chovatelia, ktorí denne musia riešiť túto otázku v praxi. Na na druhej strane sú slovenské bitúnky, ktoré sa boja takéto zvieratá prijať.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA Nelegálny predaj mäsa a mäsových výrobkov na slovensku prekvitá

13.12.2018

Bratislava 6. decembra 2018 : Predaj cez sociálne siete, ambulantný predaj či predaj na trhoviskách – spôsobov, ako uviesť na trh mäso neznámeho pôvodu alebo nelegálne vyrobený mäsový výrobok je v súčasnej dobe neúrekom - stačí byť trochu kreatívny. Dopady na zdravie spotrebiteľa však môžu byť tragické. S blížiacimi sa sviatkami narastá aj ponuka tzv. „domácich špecialít“. Spotrebitelia by však mali byť opatrní - dopady na zdravie spotrebiteľa môžu byť tragické. Pred kúpou takéhoto výrobku sa vž


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú rásť

30.11.-0001

Bratislava 12. december 2018: Sociálne opatrenia prijaté zo strany štátu a nárast cien energií spôsobujú u slovenských spracovateľov výrazné navýšenie nákladov, čo sa v prvom kvartáli roka 2019 prejaví aj na zvýšení cien mäsa a mäsových výrobkov.


Viac info

Pre viac informácií nám zavolajte, alebo napíšte.