Aktuality

Naše Aktuality


ZSM na workshope poslankyne NR SR p. Jarmily Halgašovej: Spracovatelia potrebujú systematickú podporu!

22.07.2020

Dňa 22.07.2020 sa na pôde Národnej rady SR uskutočnil pod záštitou poslankyne NR SR p. Jarmily Halgašovej, Potravinárskej komory Slovenska a Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory uskutočnil workshop pod názvom Nitriansky kraj – poľnohospodársky a potravinársky región, ktorého sa na základe pozvania zúčastnili aj zástupcovia ZSM : predseda predstavenstva p. Ladislav Čechovič, člen predstavenstva p. Tomáš Soroka, p. Kolesár (ako zástupca spracovateľov korenín) a Eva Forrai VR ZSM


Viac info

Predseda predstavenstva ZSM Ladislav Čechovič v diskusnej relácii TA3: O koronakríze v potravinárstve

30.04.2020

Koronakríza má významné dopady aj na potravinárinárov a to napriek tomu, že potravinárstvo je jedným z mála odvetví, ktoré v súčasnej dobe naďalej fungujú.


Viac info

Výzva ZSM: "RÚŠKO NIE JE HANBA!" Buďme pri nákupoch zodpovední voči sebe i voči ostatným!

15.03.2020

Ochorenie COVID-19, spôsobené koronavírusom je previerkou našej odolnosti, ale aj ohľaduplnosti, zodpovednosti a vyzretosti.


Viac info

Vláda vyhlásila Núdzový stav! Potraviny, mäsiarstva i predajne pečiva ostávajú otvorené.

15.03.2020

Dňa 15.3.2020 vláda SR vyhlásila núdzový stav! Medzi prijatými opatreniami je aj uzatvorenie maloobchodných prevádzok.


Viac info

POZVÁNKA na podujatie : TRENDS IN SUSTAINABLE PACKAGING

13.01.2020

Získajte s nami prehľad o aktuálnom vývoji na poli udržateľných obalov, iniciatívach a aktivitách lídrov na trhu a význame udržateľných riešení pre obaly pre Vašu firmu.


Viac info

Prajeme Vám šťastný a úspešný rok 2020 :)

03.01.2020

Vážení členovia SZSM, kolegovia a mäsomilovia, v roku 2020 Vám prajeme veľa zdravia, šťastia, úspechov, spokojnosti a hojnosti. Ďakujeme Vám za Vašu dôveru a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA : Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú opäť rásť

27.11.2019

Bravčového mäsa je v EÚ akútny nedostatok. V dôsledku prepuknutia epidémie afrického moru ošípaných v ázijských krajinách, ale i v EÚ sa prudko zvýšil dopyt týchto krajín po bravčovom mäse, čo dlhodobo spôsobuje kontinuálny rast jeho ceny. Od začiatku roka sa jedná o nárast ceny jatočne upravených bravčových polovíc takmer o 45 %.


Viac info

Potravinárska výstava GASTRA a KULINÁRIA priniesla návštevníkom možnosť nahliadnuť aj do samotnej výroby potravín

13.11.2019

V dňoch 6.-9.11.2019 sa v priestoroch výstaviska Agrokomplex konala nová potravinárska výstava GASTRA a KULINÁRIA. Cieľom výstavy bolo zviditeľniť slovenských domácich výrobcov potravín a technológií. Výstavu svojou účasťou podporili aj členovia našej profesijnej organizácie.


Viac info

ODBORNÝ SEMINÁR KVALITA A BEZPEČNOSŤ POTRAVÍN: Aktuálne trendy systémov riadenia a kontroly potravín

24.09.2019

Dátum a miesto konania : 7.november 2019, AGROINŠTIÚT Nitra, š. p., Akademická 952/4, 949 01 Nitra-Chrenová,Kongresové centrum


Viac info

PILOTNÝ PROJEKT SZSM : Máte otázky ? Hovorme o tom spolu ... na AGROKOMPLEXE

22.08.2019

Slovenský zväz spracovateľov mäsa predstavuje na výstavisku AGROKOMLEX 2019 svoj pilotný projekt, kde chce záujemcom poskytnúť informácie o mäse a mäsových výrobkoch.


Viac info

AFRICKÝ MOR OŠÍPANÝCH POTVRDENÝ UŽ AJ NA SLOVENSKU !

25.07.2019

Dňa 25.07.2019 potvrdila Štátna veterinárna a potravinová správa pozitívny nález Afrického moru ošípaných ( AMO ) aj na území Slovenska.


Viac info

SÚŤAŽ PKS : Vyrábate výnimočné mäsové výrobky ? Inovujete ? Dajte o sebe vedieť

12.07.2019

Inovácie hýbu svetom a neazostávajú v nich ani slovenskí výrobcovia. Potravinárska komora slovenska preto pripravila pre slovenských výrobcov súťaž, v ktorej môžu svoje výnimočné výrobky zviditeľniť. Pokaiľ takéto výrobky vyrábate tiež, pochváľte sa nimi ...


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA ZSM : Bude bravčové mäso nedostatkovým tovarom ?

28.06.2019

Africký mor ošípaných (AMO) dosiahol v celosvetovom meradle zatiaľ najväčší rozmer v histórii. Epidémia najviac postihla ázijské krajiny, pričom najviac zasiahnutý bol Vietnam a Čína. Od vypuknutia epidémie v Číne bolo utratených viac ako 7,4 milióna ošípaných. Tieto čísla však stále nie sú konečné, pretože epidémiu AMO sa v ázijských krajinách stále nepodarilo zastaviť - účinná liečba zvierat voči tomuto ochoreniu zatiaľ stále neexistuje. Pre človeka však nie je nebezpečný.


Viac info

Prieskum MPaRV SR : Aké sú potreby financovania vašej spoločnosti ?

12.06.2019

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s Európskou investičnou bankou a spoločnosťou PwC realizujú prieskum financovania slovenského poľnohospodárstva, potravinárstva a lesníctva, ktorého cieľom je zistiť súčasné potreby financovania nášho sektora a jeho problémy s financovaním. Vďaka výsledkom prieskumu bude môcť Európska investičná banka priniesť na slovenský trh nové možnosti financovania sektora. Pomenujme potreby financovania vyplnením tohto dotazníka.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA : Slovenské bitúnky majú obavu o svoju dobrú povesť

23.05.2019

Ako správne nakladať s chorými či zranenými hospodárskymi zvieratami ? Na jednej strane sú chovatelia, ktorí denne musia riešiť túto otázku v praxi. Na na druhej strane sú slovenské bitúnky, ktoré sa boja takéto zvieratá prijať.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA Nelegálny predaj mäsa a mäsových výrobkov na slovensku prekvitá

13.12.2018

Bratislava 6. decembra 2018 : Predaj cez sociálne siete, ambulantný predaj či predaj na trhoviskách – spôsobov, ako uviesť na trh mäso neznámeho pôvodu alebo nelegálne vyrobený mäsový výrobok je v súčasnej dobe neúrekom - stačí byť trochu kreatívny. Dopady na zdravie spotrebiteľa však môžu byť tragické. S blížiacimi sa sviatkami narastá aj ponuka tzv. „domácich špecialít“. Spotrebitelia by však mali byť opatrní - dopady na zdravie spotrebiteľa môžu byť tragické. Pred kúpou takéhoto výrobku sa vž


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú rásť

30.11.-0001

Bratislava 12. december 2018: Sociálne opatrenia prijaté zo strany štátu a nárast cien energií spôsobujú u slovenských spracovateľov výrazné navýšenie nákladov, čo sa v prvom kvartáli roka 2019 prejaví aj na zvýšení cien mäsa a mäsových výrobkov.


Viac info

Pre viac informácií nám zavolajte, alebo napíšte.