Aktuality

Naše Aktuality


ODBORNÝ SEMINÁR KVALITA A BEZPEČNOSŤ POTRAVÍN: Aktuálne trendy systémov riadenia a kontroly potravín

24.09.2019

Dátum a miesto konania : 7.november 2019, AGROINŠTIÚT Nitra, š. p., Akademická 952/4, 949 01 Nitra-Chrenová,Kongresové centrum


Viac info

PILOTNÝ PROJEKT SZSM : Máte otázky ? Hovorme o tom spolu ... na AGROKOMPLEXE

22.08.2019

Slovenský zväz spracovateľov mäsa predstavuje na výstavisku AGROKOMLEX 2019 svoj pilotný projekt, kde chce záujemcom poskytnúť informácie o mäse a mäsových výrobkoch.


Viac info

POZVÁNKA na odbornú prednášku "E-čka v mäsových výrobkoch"

20.08.2019

Odborná prednáška Prof. Ing. Petra Pipeka Csc. na tému E-čka v mäsových výrobkoch


Viac info

Piaty prípad výskytu Afrického moru ošípaných potvrdený.

16.08.2019

Štátna veterinárna a potravinová správa SR na svojej www. stránke informovala o piatom potvrdenom výskyte AMO na východe Slovenska , tentokrát v záhumienkovom chove.


Viac info

AFRICKÝ MOR OŠÍPANÝCH POTVRDENÝ UŽ AJ NA SLOVENSKU !

25.07.2019

Dňa 25.07.2019 potvrdila Štátna veterinárna a potravinová správa pozitívny nález Afrického moru ošípaných ( AMO ) aj na území Slovenska.


Viac info

SÚŤAŽ PKS : Vyrábate výnimočné mäsové výrobky ? Inovujete ? Dajte o sebe vedieť

12.07.2019

Inovácie hýbu svetom a neazostávajú v nich ani slovenskí výrobcovia. Potravinárska komora slovenska preto pripravila pre slovenských výrobcov súťaž, v ktorej môžu svoje výnimočné výrobky zviditeľniť. Pokaiľ takéto výrobky vyrábate tiež, pochváľte sa nimi ...


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA ZSM : Bude bravčové mäso nedostatkovým tovarom ?

28.06.2019

Africký mor ošípaných (AMO) dosiahol v celosvetovom meradle zatiaľ najväčší rozmer v histórii. Epidémia najviac postihla ázijské krajiny, pričom najviac zasiahnutý bol Vietnam a Čína. Od vypuknutia epidémie v Číne bolo utratených viac ako 7,4 milióna ošípaných. Tieto čísla však stále nie sú konečné, pretože epidémiu AMO sa v ázijských krajinách stále nepodarilo zastaviť - účinná liečba zvierat voči tomuto ochoreniu zatiaľ stále neexistuje. Pre človeka však nie je nebezpečný.


Viac info

Prieskum MPaRV SR : Aké sú potreby financovania vašej spoločnosti ?

12.06.2019

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s Európskou investičnou bankou a spoločnosťou PwC realizujú prieskum financovania slovenského poľnohospodárstva, potravinárstva a lesníctva, ktorého cieľom je zistiť súčasné potreby financovania nášho sektora a jeho problémy s financovaním. Vďaka výsledkom prieskumu bude môcť Európska investičná banka priniesť na slovenský trh nové možnosti financovania sektora. Pomenujme potreby financovania vyplnením tohto dotazníka.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA : Slovenské bitúnky majú obavu o svoju dobrú povesť

23.05.2019

Ako správne nakladať s chorými či zranenými hospodárskymi zvieratami ? Na jednej strane sú chovatelia, ktorí denne musia riešiť túto otázku v praxi. Na na druhej strane sú slovenské bitúnky, ktoré sa boja takéto zvieratá prijať.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA Nelegálny predaj mäsa a mäsových výrobkov na slovensku prekvitá

13.12.2018

Bratislava 6. decembra 2018 : Predaj cez sociálne siete, ambulantný predaj či predaj na trhoviskách – spôsobov, ako uviesť na trh mäso neznámeho pôvodu alebo nelegálne vyrobený mäsový výrobok je v súčasnej dobe neúrekom - stačí byť trochu kreatívny. Dopady na zdravie spotrebiteľa však môžu byť tragické. S blížiacimi sa sviatkami narastá aj ponuka tzv. „domácich špecialít“. Spotrebitelia by však mali byť opatrní - dopady na zdravie spotrebiteľa môžu byť tragické. Pred kúpou takéhoto výrobku sa vž


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú rásť

30.11.-0001

Bratislava 12. december 2018: Sociálne opatrenia prijaté zo strany štátu a nárast cien energií spôsobujú u slovenských spracovateľov výrazné navýšenie nákladov, čo sa v prvom kvartáli roka 2019 prejaví aj na zvýšení cien mäsa a mäsových výrobkov.


Viac info

Pre viac informácií nám zavolajte, alebo napíšte.