Aktuality

Naše Aktuality


TLAČOVÁ SPRÁVA: Predĺženie odvodovej úľavy pre potravinárov je zo strany štátu vítaným opatrením

12.01.2024

S účinnosťou od 01.02.2024 odsúhlasila dňa 10.01.2024 vláda Slovenskej republiky novelu zákona č. č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, v ktorom predlžuje účinnosť tzv. odvodovej úľavy do 30. júna 2024.


Viac info

Upozornenie pre spracovateľov A KLASIFIKÁTOROV jatočne opracovaných tiel ošípaných

19.07.2023

Nové vykonávacie rozhodnutie EÚ 2023/1156 nadobudlo účinnosť od 3.07.2023


Viac info

Súťaž o balík mäsových výrobkov od slovenského výrobcu

29.03.2023

Štatút súťaže na sociálnej sieti Facebook 12.06 - 22.06.2023


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA SZSM: Ceny bravčového mäsa sú na historických maximách

07.03.2023

Ceny mäsa a mäsových výrobkov sa budú opäť zvyšovať z dôvodu navyšujúcej sa ceny bravčového mäsa naprieč celou EÚ.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA: Ceny mäsa a mäsových výrobkov sa budú opäť zvyšovať

30.08.2022

Trhové maximá cien elektrickej energie a plynu ako aj stúpajúce ceny bravčového mäsa a ostatných vstupov sú príčinou ďalšieho rastu cien mäsa aj mäsových výrobkov.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA SZSM: Ceny mäsa a mäsových výrobkov sa budú výrazne zvyšovať

14.03.2022

Ceny mäsa a mäsových výrobkov sa budú výrazne rásť. Zvyšovanie cien bravčového mäsa a mäsových výrobkov je nevyhnutnou reakciou výrobcov na zvyšujúce sa náklady vstupujúce do výroby.


Viac info

Aj tradičné môže byť inovatívne! Odborná porota Ceny PKS vybrala víťazov z členských radov Slovenského zväzu spracovateľov mäsa.

10.01.2022

4. ročník Ceny Potravinárskej korory Slovenska opäť potvrdil, že slovenskí spracovatelia mäsa napriek tradičnosti svojho odvetvia vedia stále zaujať.


Viac info

Tlačová správa SZSM: Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú rásť

09.11.2021

Bratislava 09.novembra 2021: Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú rásť. Zvyšovanie cien bravčového mäsa a mäsových výrobkov je nevyhnutnou reakciou výrobcov na zvyšujúce sa náklady vstupujúce do výroby.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA SZSM: Návrh Plánu obnovy pre Slovensko nasvedčuje, že potravinová sebestačnosť Slovenka je pre vládu iba prázdnou frázou

29.12.2020

Bratislava 28.decembra 2020: Plán obnovy pre Európu je označovaný za najväčší stimulačný balík v histórii, v slovenskej verzii by ste však podporu agrosektora hľadali zbytočne, pretože sa s ňou nepočíta. Je teda potravinová sebestačnosť pre ministerstvo financií iba prázdnou frázou?


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA SZSM: Možnosť pretestovania pracovníkov potravinárstva je potrebné zaviesť v zelených okresoch najneskôr od nedele – inak sú možné výpadky v zásobovaní surovinami či potravinami.

06.11.2020

Bratislava 5. novembra 2020: V pondelok hrozia na Slovensku výpadky v zásobovaní surovinami či potravinami. Dôvodom je povinnosť opätovného testovania tých pracovníkov, ktorí sa pohybujú v rámci červených a zelených okresov, pretože pokiaľ nebudú otestovaní, bude pre nich platiť zákaz vychádzania. Vláda síce vytvorí podmienky pre testovanie pracovníkov v zelených okresoch od pondelka 09.11 pre pracovníkov logistiky je to však neskoro, zvozy živých zvierat, surovín a rozvoz tovarov prebiehajú už


Viac info

Zväz spracovateľov mäsa sa stal členom predstavenstva Potravinárskej komory Slovenska.

29.09.2020

Dňa 24.09.2020 sa v Turčianskych Tepliciach za prísnych hygienických opatrení konalo Valné zhromaždenie Potravinárksje komory Slovenska, ktorá je najreprezentatívnejšou organizáciou na Slovensku, ktorá združuje slovenských výrobcov potravín s cieľom prispieť k rozmachu, properite a lepšej konkurencieschopnosti slovenských výrobcov potravín a podieľať sa tak na vyššej potravinovej sebestačnosti Slovenska.


Viac info

ZSM na workshope poslankyne NR SR p. Jarmily Halgašovej: Spracovatelia potrebujú systematickú podporu!

22.07.2020

Dňa 22.07.2020 sa na pôde Národnej rady SR uskutočnil pod záštitou poslankyne NR SR p. Jarmily Halgašovej, Potravinárskej komory Slovenska a Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory uskutočnil workshop pod názvom Nitriansky kraj – poľnohospodársky a potravinársky región, ktorého sa na základe pozvania zúčastnili aj zástupcovia ZSM : predseda predstavenstva p. Ladislav Čechovič, člen predstavenstva p. Tomáš Soroka, p. Kolesár (ako zástupca spracovateľov korenín) a Eva Forrai VR ZSM


Viac info

Predseda predstavenstva ZSM Ladislav Čechovič v diskusnej relácii TA3: O koronakríze v potravinárstve

30.04.2020

Koronakríza má významné dopady aj na potravinárinárov a to napriek tomu, že potravinárstvo je jedným z mála odvetví, ktoré v súčasnej dobe naďalej fungujú.


Viac info

Výzva ZSM: "RÚŠKO NIE JE HANBA!" Buďme pri nákupoch zodpovední voči sebe i voči ostatným!

15.03.2020

Ochorenie COVID-19, spôsobené koronavírusom je previerkou našej odolnosti, ale aj ohľaduplnosti, zodpovednosti a vyzretosti.


Viac info

Vláda vyhlásila Núdzový stav! Potraviny, mäsiarstva i predajne pečiva ostávajú otvorené.

15.03.2020

Dňa 15.3.2020 vláda SR vyhlásila núdzový stav! Medzi prijatými opatreniami je aj uzatvorenie maloobchodných prevádzok.


Viac info

POZVÁNKA na podujatie : TRENDS IN SUSTAINABLE PACKAGING

13.01.2020

Získajte s nami prehľad o aktuálnom vývoji na poli udržateľných obalov, iniciatívach a aktivitách lídrov na trhu a význame udržateľných riešení pre obaly pre Vašu firmu.


Viac info

Prajeme Vám šťastný a úspešný rok 2020 :)

03.01.2020

Vážení členovia SZSM, kolegovia a mäsomilovia, v roku 2020 Vám prajeme veľa zdravia, šťastia, úspechov, spokojnosti a hojnosti. Ďakujeme Vám za Vašu dôveru a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA : Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú opäť rásť

27.11.2019

Bravčového mäsa je v EÚ akútny nedostatok. V dôsledku prepuknutia epidémie afrického moru ošípaných v ázijských krajinách, ale i v EÚ sa prudko zvýšil dopyt týchto krajín po bravčovom mäse, čo dlhodobo spôsobuje kontinuálny rast jeho ceny. Od začiatku roka sa jedná o nárast ceny jatočne upravených bravčových polovíc takmer o 45 %.


Viac info

Potravinárska výstava GASTRA a KULINÁRIA priniesla návštevníkom možnosť nahliadnuť aj do samotnej výroby potravín

13.11.2019

V dňoch 6.-9.11.2019 sa v priestoroch výstaviska Agrokomplex konala nová potravinárska výstava GASTRA a KULINÁRIA. Cieľom výstavy bolo zviditeľniť slovenských domácich výrobcov potravín a technológií. Výstavu svojou účasťou podporili aj členovia našej profesijnej organizácie.


Viac info

ODBORNÝ SEMINÁR KVALITA A BEZPEČNOSŤ POTRAVÍN: Aktuálne trendy systémov riadenia a kontroly potravín

24.09.2019

Dátum a miesto konania : 7.november 2019, AGROINŠTIÚT Nitra, š. p., Akademická 952/4, 949 01 Nitra-Chrenová,Kongresové centrum


Viac info

PILOTNÝ PROJEKT SZSM : Máte otázky ? Hovorme o tom spolu ... na AGROKOMPLEXE

22.08.2019

Slovenský zväz spracovateľov mäsa predstavuje na výstavisku AGROKOMLEX 2019 svoj pilotný projekt, kde chce záujemcom poskytnúť informácie o mäse a mäsových výrobkoch.


Viac info

AFRICKÝ MOR OŠÍPANÝCH POTVRDENÝ UŽ AJ NA SLOVENSKU !

25.07.2019

Dňa 25.07.2019 potvrdila Štátna veterinárna a potravinová správa pozitívny nález Afrického moru ošípaných ( AMO ) aj na území Slovenska.


Viac info

SÚŤAŽ PKS : Vyrábate výnimočné mäsové výrobky ? Inovujete ? Dajte o sebe vedieť

12.07.2019

Inovácie hýbu svetom a neazostávajú v nich ani slovenskí výrobcovia. Potravinárska komora slovenska preto pripravila pre slovenských výrobcov súťaž, v ktorej môžu svoje výnimočné výrobky zviditeľniť. Pokaiľ takéto výrobky vyrábate tiež, pochváľte sa nimi ...


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA ZSM : Bude bravčové mäso nedostatkovým tovarom ?

28.06.2019

Africký mor ošípaných (AMO) dosiahol v celosvetovom meradle zatiaľ najväčší rozmer v histórii. Epidémia najviac postihla ázijské krajiny, pričom najviac zasiahnutý bol Vietnam a Čína. Od vypuknutia epidémie v Číne bolo utratených viac ako 7,4 milióna ošípaných. Tieto čísla však stále nie sú konečné, pretože epidémiu AMO sa v ázijských krajinách stále nepodarilo zastaviť - účinná liečba zvierat voči tomuto ochoreniu zatiaľ stále neexistuje. Pre človeka však nie je nebezpečný.


Viac info

Prieskum MPaRV SR : Aké sú potreby financovania vašej spoločnosti ?

12.06.2019

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s Európskou investičnou bankou a spoločnosťou PwC realizujú prieskum financovania slovenského poľnohospodárstva, potravinárstva a lesníctva, ktorého cieľom je zistiť súčasné potreby financovania nášho sektora a jeho problémy s financovaním. Vďaka výsledkom prieskumu bude môcť Európska investičná banka priniesť na slovenský trh nové možnosti financovania sektora. Pomenujme potreby financovania vyplnením tohto dotazníka.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA : Slovenské bitúnky majú obavu o svoju dobrú povesť

23.05.2019

Ako správne nakladať s chorými či zranenými hospodárskymi zvieratami ? Na jednej strane sú chovatelia, ktorí denne musia riešiť túto otázku v praxi. Na na druhej strane sú slovenské bitúnky, ktoré sa boja takéto zvieratá prijať.


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA Nelegálny predaj mäsa a mäsových výrobkov na slovensku prekvitá

13.12.2018

Bratislava 6. decembra 2018 : Predaj cez sociálne siete, ambulantný predaj či predaj na trhoviskách – spôsobov, ako uviesť na trh mäso neznámeho pôvodu alebo nelegálne vyrobený mäsový výrobok je v súčasnej dobe neúrekom - stačí byť trochu kreatívny. Dopady na zdravie spotrebiteľa však môžu byť tragické. S blížiacimi sa sviatkami narastá aj ponuka tzv. „domácich špecialít“. Spotrebitelia by však mali byť opatrní - dopady na zdravie spotrebiteľa môžu byť tragické. Pred kúpou takéhoto výrobku sa vž


Viac info

TLAČOVÁ SPRÁVA Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú rásť

30.11.-0001

Bratislava 12. december 2018: Sociálne opatrenia prijaté zo strany štátu a nárast cien energií spôsobujú u slovenských spracovateľov výrazné navýšenie nákladov, čo sa v prvom kvartáli roka 2019 prejaví aj na zvýšení cien mäsa a mäsových výrobkov.


Viac info

Pre viac informácií nám zavolajte, alebo napíšte.